Rendőrségi hírek – Veszprém megyéből
Hajnali vonatfütty
Különös ébresztőre riadtak fel vasárnap Balatonfüreden. Egy gőzmozdony sípjának fülsértő hangját hallhatták többször egymás után. A rendőrkapitányság ügyeletére folyamatosan érkeztek a bejelentések, hogy valaki háborgatja a hajnali álmukat.
A járőrök a vasútállomásra siettek, ahol látták, illetve hallották, hogy a VII. vágányon álló gőzmozdony sípját üzemelteti valaki. Kiderült, hogy egy 22 éves szegedi fiatalember gyermekkori álmát váltotta valóra, amikor felmászott a gőzmozdony vezetőkabinjába, és addig húzta a gőzsípot működtető kart, míg a rendőrök véget nem vetettek a csendháborításnak. A gyermekkori álom beteljesítéséhez a bátorságot némi alkohol fogyasztása is elősegítette. A férfi ellen szabálysértési feljelentést tettek vasúti, köztisztasági szabálysértés elkövetése, valamint csendháborítás miatt.
Összefogásból született a napközi Balatonkenesén
A tanév alatti bűn- és baleset-megelőzés tevékenység szerves folytatása a nyári napközis táborokban gyerekeknek rendőrségi program szervezése.
A balatonkenesei gyermekvédelmi szolgálat munkatársai szervezetek két hetes napközis tábort Balatonkenesén több település gyermekei részére. Az önkormányzatok adták össze a költségekre a pénzt, amelyből az utazást, az ebédet fedezik, a programokat, pedig igyekeznek olcsón vagy ingyen megszervezni. Így vehetnek részt a programokon a kenesei gyerekek mellett a főkajári, küngösi, csajági gyerekek is. Minden korosztály előfordult a csapatban, de a lányok jelentős többsége sem tudta a hat fiú elevenségét ellensúlyozni a felügyelő felnőttek szerint.
El kellett gondolkodni azon, hogy miről beszéljünk a gyerekeknek, miről beszélgessünk, hogy a nyaralás hangulatát ne törjük meg. A legfontosabbként arról volt szó, hogy a gyerekekért 18 éves korukig a szülők a felelősek és azok a felnőttek, akik éppen felügyelnek rájuk. Az iskolában a pedagógusok, a napköziben a felügyelők. Ők tudják felmérni, milyen veszélyhelyzetbe kerülhetnek a gyerekek, és azt hogyan lehet megelőzni. A gyerekeknek tehát mindig szót kell fogadni, hogy ne kerüljenek bajba, mint például nyáron, nagy melegben a strandon. Érdeklődésre számot tartó téma volt még az internetezés, és az azzal járó veszélyek: mit lehet feltenni a netre és mit nem tanácsos, derült ki a kérdésekből.
Laza programként a rendőrautó megnézése, a „hang és fény effektusok” kipróbálása mellett a kivitt csapaterős felszerelést ismerhették meg és próbálhatták fel a gyerekek. A hangosbemondó és a sziréna hangjai odacsalogatták a Széchenyi parkban sétálgató vagy arra haladó gyerekes családokat is. Persze gyerek és gyerek között nem lehet különbséget tenni. Vagyis őket is ugyanúgy megbilincseltük, mint a többieket. Gondolták volna, hogy a bilincselésnek ilyen nagy sikere tud lenni? Egyedül, elől, hátul, baráttal, barátnővel együtt, sétálva, futva, bűnözőt eljátszva, kimeríthetetlen a gyerekek fantáziája!
Még a nagy meleg sem vette el a kedvüket, bár igyekeztünk a nagy fák árnyékába húzódni.
A Balatonalmádi Rendőrkapitányság munkatársai mindent megtettek, hogy a gyerekek jól érezzék magukat ezen a különleges napon.
A programot színesítette, hogy a rendőrség mellett a helyi polgárőrök is ott voltak, gránát dobó versenyt szerveztek az ügyességüket, erejüket kipróbálni akaró gyerekeknek.
Forrás:Péter Katalin sajtóreferens-Veszprém MRFK Sajtószolgálata